| GigiDurul a întrebat:

Am observat ca la Facultatea de Automatica si Calculatoare din Timisoara (UPT) exista 2 departamente: automatica si informatica aplicata si inca unul.
Cum alegi specializarea (departamentul)?
Se fac concomitent?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La admitere alegi fie Automatica și Info aplicata fie Calculatoare și Tehnologia Informației.

La sfârșitul anului 2 alegi iar dacă ești la primul departament între Automatica și info aplicata, dacă ești la al doilea departament între Calculatoare sau tehnologia informației