| GigiDurul a întrebat:

Specializarea "Automatica si informatica aplicata" de la facultatea "Automatica si Calculatoare" din Timisoara se axeaza mai mult pe software sau pe hardware? Dupa ce termin beneficiez de o gama larga de optiuni cand vine vorba de locuri de munca?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hardware,da,poti deveni pfa ca si mine sau la un service

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se axeaza pe hardware, pe sisteme automate samd... Piața nu e la fel de dezvoltata ca cea de soft, cel putin nu in Ro

| 2EXA a răspuns:

Si eu sunt la acelasi profil insa in alt judet.
Facultatea este ft buna deoarece are 2 ramuri. Hardware si Software.
Depinde de tine care iti place cel mai mult si te atrage.Nu poti sa stii asta din primul an ci de abia la sfarsit.Eu acum, intru in anul 3 si desi am venit in cap sa termin pe parte de hardware nu se stie niciodata cand ma poate lua valul si sa doresc software programare in Java.
Depinde in ce domeniu iti dai licenta