| Korg232322 a întrebat:

Am primit o oferta de a lucra pe un vas de croaziera(curse doar pe fluvii) si nu stiu ce sa fac! Cam ce salariu primesc? Ce fel de munca fac pe acest vas?

PS: Trebuie sa fac un curs de 4 luni!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, depinzand de profesia pe care ai, poti profesa ca: barman, ospatar, spalator de punte, marinar, electrician naval, crupier, manechiurista, maseuza samd.

| Crackman a răspuns:

Depinde ce meserie fci, daca esti motorist ( 4 luni ) sau Ab ( timonier) o sa ai de munca ca restul auxiliar ( osparatr etc ) cred ca deja cunosti treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiul unei colege de munca cu mama a plecat pe vas de croaziera in urma cu multi ani. Era vas de croaziera care trecea prin USA de ex. Pai ce zic... Baiatul a lucrat ospatar si zicea ca lucra pana noaptea tarziu. Atat de mult circula ca asa tare il dureau picioarele ca se descalta si umbla descult. A scos si bani, adevarat. Se castiga foarte bine pe vas de croaziera. Acum baiatul este capitan de vas si s-a stabilit la Monte Carlo. Un capitan de vas castigat mii de euro pe luna. Nu degeaba isi permite Monte Carlo.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru falokrat):

Da. A facut curs pentru asta. Si a reusit. Ce sa zic... Norocul lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru falokrat):

Bine,dar inainte a invatat la Universitate Maritima din Constanta.

Răspuns utilizator avertizat
| PlutonieruTheRealOne a răspuns:

Ca sa stii ce salariu vei primi si ce vei face pe acel vapor, trebuie sa il intrebi pe Domnul/Doamna care ti-a dat oferta.