| alex2009 a întrebat:

Salut am sansa sa fac un curs it gratuit nu stiu ce sa aleg un curs autocad sau un curs mersi ofice si operator pc ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autocadul este un instrument puternic pentru cine are cunostinte tehnice solide. Sa poti face bani cu el nu e suficient doar sa cunosti optiunile programului ci sa ai si notiuni de desen tehnic, vedere in saptiu si fireste, sa cunosti ceea ce desenezi - planuri de constrctii, instalatii, arhitectura, pise si ansambluri mecanie sau ce-o mai fi. Autocadul in sine nu-ti ajuta la nimic.

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna, eu am facut autocad in liceu, e destul de interesat, acel program iti face schite la orice vrei tu, in spatiu, dublura la piesa, marcare doar cu niste coduri si un pic de gandire:d. am auzit ca cei care stiu sa opereze pe programul acesta sunt destul de cautati, pentru ca e ceva inovator si putin stiu sa lucreze cu autocad. daca iti place schitele, sa le desenezi dar pe calculator, ar trebui sa incerci, mie m-a placut foarte mult.