| HELSINK a întrebat:

Am si eu cateva intrebari legate despre Glovo pe care insa nu le-am găsit pe internet. Am gasit unele raspunsuri dar vreau sa stiu daca sunt adevarate.
1. Glovo iti ofera acel rucsac verde in care transporti?
2. Am inteles ca programul ti-l alegi cu o zi in urma pentru ziua urmatoare.
3. Au un fel de sediu unde te vor chema sa prezinti actele de angajare? Am inteles ca trebuie sa te angajezi printr-o firma, este corect?
4. Daca comanda pe care ai primit-o este sa ii cumperi clientului ceva din magazin si tu nu ai bani la tine, ce faci?

V-as ruga sa raspundeti cei care aveți habar despre curieratul la Glovo sau cei care sunteti deja bagati in aceasta treaba, va multumesc frumos.

3 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

E putin probabil sa trebuiasca sa pui bani de la tine ca sa-i cumperi altuia mancare, care e posibil sa nu-ti raspunda la usa, pentru ca a mancat floricele si s-a saturat. Intreaba direct la angajator, ca sa ai raspunsuri sigure si clare, la obiect. Totul e cf legii

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Ar trebui de fapt sa citesti ceea ce spun ei vizavi de angajare. De fapt ar trebui sa poti pricepe ce scriu ei, ca e clar ca nu ai capacitatea asta...

| Wr3nch a răspuns:

Trimite un mail pe adresa firmeri sau suna la numerele de contact si vei aflat tot ce vrei.