| Larentew a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare, astazi am avut o zi groaznica. adica am fost repartizat la liceu cu profil " MECANICA" acest liceu are doua ramuri 1. proiectant tehnician Cad (ce vreau eu sa urmez) si inca ceva. Dupa un asemenea liceu,profil, as putea urma politehnica sau daca nu ce alte facultati as putea sa urmez? Care imi este viitorul la acest liceu? Sa ma transfer? Astept Raspunsurile voastre. Nu stiam la ce categorie sa pun aceasta intrebare

3 răspunsuri:
| Heliodor a răspuns:

Nu te amabala, pana in a 11 hotarastete sigur ce facultate vrei, si incepe sa inveti pentru admitere

| InSaNe_6155 a răspuns:

Nu are legatura. te poti baga la orice facultate dupa ce termini liceul... oricum si oricum daca faci mecanica te poti baga linistit la poli

| roxana2795 a răspuns:

Nu stiu cata fizica si matematica faci tu acolo,la politehnica, pentru a intra la un departament bun, trebuie sa stii mate si fizica, degeaba intrii cu nota mare daca dupa un an renunti pentru ca e greu! Daca tie iti place, ramai acolo si invata matematica si fizica si te vei descurca la Politehnica