| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa urmez facultatea Politehnica pe specializarea Mecanica in Limba Straina sau Autovehicule Rutiere si vreau sa urmez liceul cu profil Tehnician proiectant CAD. Vreau sa stiu daca este mai indicat un liceu cu profil Matematica-Informatica si daca nu este o problema, pentru ca am auzit ca inginer si tehnician nu se suporta unul pe altul.

1 răspuns:
| structural a răspuns:

Pai nu se poate face comparatie intre un inginer si un tehnician,happy baga mare pe autocad ca program de desenare si un catia ca program de proiecatre sau un inventor, solidworks...iar tu ca tehnician cad cand o sa mergi la AR o sa ai un minim de cunostinte fata de alti care vin de la un profil uman tot la AR