| c3rcetas a întrebat:

eu am liceul terminat doar ca nu am diploma de bac si doresc sa urmez o cariera militara pentru gradul de subofiter la fortele terestre sau navale pentru a intra acolo trebuie neaparat diploma de bac? Eu am mai vorbit cu, cateva persoane si unii au spus ca da trebuie altii au spus ca nu ....deci lamuriti-ma daca puteti. Iar daca trebuie diploma de bac spuneti-mi daca as putea intra undeva fara bac Va multumesc! P.S nu am nici o boala cronica. happy

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru formarea initiala a subofiterilor ai nevoie de diploma de bacalaureat! --- citeste si convinge-te ( de la "SELECŢIA ŞI ADMITEREA

FORMAREA SUBOFIŢERILOR ÎN ACTIVITATE PE FILIERA DIRECTĂ ) :
http://www.mapn.ro/recrutare/sof.php

| c3rcetas explică (pentru alessia5158):

Si fara diploma de bac nu se poate intra nici unde ....ca eu din cate am vazut la cerinte generale nu trebuie happy