Întrebare recomandată | oprisorm18 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de profesia de barman, stiu ca trebuie sa faci ceva specializare sau ceva de genul pentru a deveni barman, un curs care se plateste. Vreau sa stiu daca pentru a face acest curs trebuie diploma de bac, si as vrea sa stiu de ce mai este nevoie pentru a deveni barman.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

E ca profesionala, nu e nevoie de bac - ti se incredinteaza un carton drept diploma dupa ce termini cursul si treci examenele. Pe internet apar oferte dar trebuie sa platesti daca faci un curs prin acest remediu: aici ai o descriere http://calificarebarman.ro/inscriere-curs/

| oprisorm18 explică (pentru mgtow):

Mersi big grin mi-a fost de ajutor!

2 răspunsuri:
| Raulinio a răspuns:

Ar mai fi o varianta si cea prin care dupa terminarea liceului iti bagi somajul si astfel statul este obligat sa iti plateasca cursuri de calificare, deci faci acest curs gratuit pe banii statuluiwinking