| f2ff2fl12f a întrebat:

Salut. Am si eu un interviu curand pentru curier, doar ca daca voi fi angajat, ma sperie cand ma uit pe Youtube si vad coletele alea unele peste altele si gandul ca trebuie livrate pe rand si sa stiu adresele sa le asez in asa fel incat sa nu le caut o ora prin masina. Cum fac sa imi fie mai usor la inceput, sa nu stau sa le caut? Pot cumva dupa ce le scanez, sa vad pe rand locatiile iar apoi sa ma uit pe colet la locatii si sa le asez?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O să îți explice colegii in primele zile cum fac ei.

| Lioana a răspuns:

Le asezi dupa strazi in ordinea traseului pe care il ai de facut.

| f2ff2fl12f explică (pentru Lioana):

Da, asta stiu, dar problema este ca, se invata in timp asta. Eu ma refer, cand ma duc prima data acolo si vad coletele in masina, cum stiu eu care este primul, al doilea in asa fel incat sa le asez eu in masina in functie de locatii. Chiar daca voi avea instruire la inceput, ma intereseaza sa stiu sa imi fie mai usor sa inteleg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă vei fi angajat? Pentru ca singur vei fi angajat. Poate chiar te-au și angajat deja. Ei mereu sunt în căutare de oameni pentru ca nimeni nu sta. Întrebarea dacă vei rezista. Am lucrat și eu la firma de curierat, pe partea de depozit, încărcare, sortare. Acum e relax prin majoritatea firmelor de curierat, e vară. Sa vezi nebunie de sărbători, black friday, Crăciunul.