| lAuRitAs a întrebat:

Salut am vb cu cineva sa devin agent de asigurari, si trebuie sa dau un interviu prima data puteti sa imi ziceti cate feluri de asigurari sunt gen. asigurare la telefon, electrocasnice, de viata de casa, de mobila etc cat mai multe si cu ce se ocupat, gen ca, vb cu oameni incearca sa ii convinga si ii revin 20% din comision ceva de genu daca puteti sa ma ajutati cu mai multe detalii astept raspuns mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Uite aici niste informatii despre asigurari, daca vrei sa fii mai linistit pentru interviu. in plus, sa te gandesti sa ai un raspuns la intrebarea "de ce vrei sa lucrezi in domeniul asigurarilor". mult succes! http://www.portaldeasigurari.ro/asigurari/asigurari.php

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e nevoie sa stii tu cate categorii de asigurari sunt, interviul urmareste sa vada ce abilitati ai, daca stii sa te apropii de oameni, sa le vorbesti in asa fel incat sa le starnesti interesul si sa poti sa-ti faci meseria!
Cate feluri de asigurari sunt, vei fi instruit scurt, in momentul in care vei fi angajat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa devii broker/agent/asistent de/in asigurari trebuie sa ai minim 18 ani si minim diploma de BAC. Fiecare companie de brokeraj are un sistem de cariera Multi Level Marketing.
Eu sunt agent de asigurari la o companie destul de prestigioasa.
Daca doriti sa faceti parte din structura mea va rog imi dati PM sau intrati pe site-ul echipei mele unde o sa gasiti date de contact.
http://www.asigurariro.ro/viewpage.php?page_id=2