| marianflorinn a întrebat:

Salut.Anul acesta termin facultatea de Inginerie Mecanica la Brasov si as vrea sa stiu cat de greu o sa fie sa ma angajez si cam ce salariu o sa primesc la inceput, fara experienta. Multumesc

9 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Tu ne intrebi la terminare? happy
Ca inginer mecanic ar trebui sa gasesti usor un loc de munca. Insa salarul... dpinde de angajator. Fara experienta, nu iti recomand sa faci mofturi. Cind vei avea o carte de munca si ceva vechime, vei putea avea pretentii la un salar mai mare, in orice loc. Vechimea conteaza.

| marianflorinn explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Stiu.un prieten a terminat anul trecut SIM si acum s-a angajat la o firma mare din Bv si ia 1700 cu tot cu bonuri. ma interesa cam cum e la interviu, cat de greu e interviul de angajare pe acest post

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru marianflorinn):

La noroc. Unii intreaba mult, altii nimic, chiar nimic.

| marianflorinn explică (pentru sasa1sasa1sasa1):

Tu chiar stii ce vb sau vb de pe pereti? straight face

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns (pentru marianflorinn):

Stiu sigur. Mai mult, si la radio am auzit azi exact acelasi comentariu.
Insa la firmele mari verifica bine dosarul iar interviul e dur.

| amazoana26 a răspuns:

Fratele meu a terminat aceeasi facutltate ca si tine si nu a gasit de munca.Acuma depinde de tine.Ca inginer mecanic nimeni nu te angajeaza deoarece toti cer experienta.Ideal ar fi sa cauti sa lucrezi la un service auto sau ceva mai spre domeniul tau si pe parcurs sa cresti cu fortele tale.Prietenul tau e posibil; sa lucreza la INNA Schefler sau cv de genu si exista sansa sa fi intrat cu vreo pila mare ca din cate stiu eu nu exista astfel de salarii in Brasov decat la cei care au fost bursieri sau au pile foarte mari.Asta e tot ce stiu.Bafta

| marianflorinn explică (pentru amazoana26):

15 mil ti se pare salariu mare? omg!

| marianflorinn explică (pentru marianflorinn):

Am gasit raspunsul la un prieten care s-a angajat de curand. 20mil net +bonuri +bonus lunar de productie150-200 lei

| marianflorinn explică (pentru marianflorinn):

*experienta 0