| speşăl a întrebat:

Ce admitere se da la :
-Facultatea de Inginerie Electrica si Stiinta Calculatoarelor, Brasov
-Facultatea de Inginerie Mecanica, Brasov
Pagina Universitatii Transilvania are mici erori si nu pot accesa informatii legate de admitere.
Pe studentie.ro am citit ca se da doar la Matematica insa alta persoana mi-a zis ca stie ea pe cineva acolo care a dat la fizica.
Am nevoie de un raspuns de la cineva care stie din experienta, nu auzite sau citit de pe oricare alta pagina de pe internet cu exceptia paginei oficiale.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Erau aceste detalii pe pagina oficială ( aveai sus pe pagină secţiunea Admitere ) :
http://www.unitbv.ro/iesc/Admitere/Admitere2015.aspx

http://www.unitbv.ro/im/Admitere.aspx

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

La orice facultata din Politehnica, acolo unde se da examen, admiterea se da din matematica si fizica.

| speşăl explică (pentru neutrino):

Am specificat ca este vorba despre facultatea din Brasov, adica cea din cadrul universitatii Transilvania.