| AndiAndrei1 a întrebat:

Salut, as dori dupa liceu sa intru la Subofiteri Pompieri, Dar acum, in clasa a 10-a am media scazut la purtare la 8. Pe primul semestru. Motivul cica ar fi ca "Am fumat in curtea liceului" chiar daca eu doar am fost cu mai multi colegi in spatele scolii unde se mai fumeaza, la poarta terenului de sport am fost oprit de o doamna administrator si ne-a intrebat exact asa"Numele si clasa, ati fost la fumat" ea fara vazandune fumand, doar dandusi cu presupusul. Si acum se spune ca vineri va urma ca diriginetele meu sa imi scada nota la purtare la 8 si mie si colegului meu de clasa. Intrebarea ar fi daca as mai putea sa intru la subofiteri cu nota 8 la purtare pe un semestru.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, pentru admitere trebuie sa ai media generala la purtare a anilor de liceu de cel putin 9. Si in acest an poti avea media 9, daca vei avea 10 pe sem.II, cu atat mai mult media tuturor anilor de liceu va fi peste 9, bineinteles daca nu ai mai avut media scazuta in anul anterior si nu o vei avea scazuta in anii urmatori.