| SerbovAndrei a întrebat:

Daca am avut in clasa a 8-a nota 8 la purtare pe semestru I si in rest numai 10 pot intra la academie de subofiteri jandarmi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La scoala de subofiteri jandarmi poti intra numai dupa terminarea liceului cu diploma de bacalaureat si daca media generala la purtare a anilor de liceu este cel putin 9, nu conteaza media la purtare din gimnaziu.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Liceul contează, nu a 8 a!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Academia de politie pregateste ofiteri de jandarmi, nu subofiteri.