| blaablaablaaa a întrebat:

Salut, as dori sa stiu daca exista cineva aici care a dat la Academia de politie Alexandru Ioan Cuza.
Care sun probele la sport? Si in afara de aceasta, la ce se mai da proba.
! Nu politist de rutiera!
Funda.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cu putin efort ai fi gasit singur, direct de la sursa, toate raspunsurile la intrebarea ta :
* la pagina 43, respectiv in Anexa 5 din Regulamentul de admitere gasesti probe, bareme de verificare a aptitudinilor fizice :http://www.academiadepolitie.ro/......ificat.pdf

* incepand cu pagina 13 din Regulamentul de admitere aflii care sunt probele de verificare a cunostintelor pentru fiecare din cele 3 facultati din componenta Academiei de politie.Iti sugerez sa citesti si Anexele din lik-ul dat.

| Henryk17 a răspuns:

La alergare, flotari exercitii fizice. funda?