| tomsigerry a întrebat:

Salut as dori sa stiu si eu cand termini universitatea politehnica Bucuresti inginerie aerospatiala cu diploma pe care o iei unde poti sa te angajezi.ce meserie o sa ai? Si as dori sa stiu mai multe informatii despre ea cat de grea este si orice altceva.

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Intr-o fabrica de avioane, unde altundeva? unde-s fabrici de avioane? habar n-am, la noi in tara nu mai sunt, ca la noi in tara nu mai e nimic sad in orice caz, e o sectie de elita, dar si foarte grea - orice facultate de la politehnica e grea. aici in special iti trebuie multa-multa fizica, geometrie, rezistenta materialelor, desen tehnic pentru care iti trebuie vedere in spatiu foarte buna