| CosminStan a întrebat:

Salut.As vrea sa aflu niste informatii despre Academia Militara "Nicolae Balcescu".
In primul rand, care este cel mai popular domeniu de licenta dintre acestea 2:Stiinte militare, informatii si ordine publica sau Stiinte administrative.Preferabil pentru mine ar fi Stiinte administrative datorita profilul meu liceal si anume Filologie.
Pentru celalalt domeniu de licenta, am nevoie de matematica iar eu nu am cunostinte vaste in aceasta materie.Dar m-as apuca acum de invatat matematica cu ideea ca nu trebuie sa invat toata matematica din clasele 9-12 si nu ca e asa de complicat.
Initial, eu sunt in ultimul an de liceu si doresc sa urmez o cariera in armata.De asemenea, sunt curios si referitor la cazare, cum sta treaba cu ea?

1 răspuns:
| Kent_Veronika_1984 a răspuns:

Daca vrei in armata mergi la academia de la Sibiu... apoi alege si tu un domeniu eu iti recomand geniu sau crbn! Orce in afara de infanterie si Politia militara e super ca arma!