| Johnell1 a întrebat:

Salut, aș vrea să aflu probele pentru LPS Botoșani(Liceul cu program sportiv botoșani). Vreau să dau la acest liceu și nu prea am unde să aflu probele și de asta vă rog pe voi să mi le dați. Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Descrierea celor doua probe(din care una, specifica disciplinei ) precum si notele le gasesti la pagina 27 din link-ul pe care ti l-am dat.Conform calendarului admiterii 2018, inscrierea candidatilor pentru probele de aptitudini se face in perioada 14-15 mai 2018 iar sustinerea probelor de aptitudini este programata in perioada 16-18 mai 2018.

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Intai,trebuie sa aflii discipinele sportive pentru care se organizeaza probe de aptitudini in vederea admiterii la scoala respectiva(adica, sa aflii ce fel de clase are scoala: clasa de handbal, clasa de lupte greco-romane, clasa de baschet, clasa de atletism etc.).
In functie de disciplina sportiva a clasei, probele sportive pentru verificarea aptitudinilor le gasesti incepand cu pagina 36 din link-ul : http://www.seminarulbm.ro/pdf/2016/OMEN4432_anexa3_met_aptitudini.pdf

| Johnell1 explică (pentru alessia5158):

La fotbal. Vreau să aflu data probelor si probele.

| alessia5158 a răspuns (pentru Johnell1):

Descrierea celor doua probe(din care una, specifica disciplinei ) precum si notele le gasesti la pagina 27 din link-ul pe care ti l-am dat.Conform calendarului admiterii 2018, inscrierea candidatilor pentru probele de aptitudini se face in perioada 14-15 mai 2018 iar sustinerea probelor de aptitudini este programata in perioada 16-18 mai 2018.

| junior10 a răspuns:

Salut! depinde la ce sport vrei