| Alextiti104811 a întrebat:

Salut,sunt la liceu cu profil de electrica,vreau sa ma transfer la liceu cu program sportiv dar nu sunt sigur daca sa ma stransfer sau nu. Merita, care sunt avantajele si dezavantajele fata de liceul actual? Am auzit ca la liceul cu program sportiv nu prea faci nimic,profilul de electrica mi se pare mai de,, viitor", ce parere aveti? Imi puteti da niste sfaturi? Mulțumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa ma stransfer sau nu, merita"

ești bun tare-tare la vreun sport?

| Alextiti104811 explică (pentru sierra1):

Fac fotbal de 8 ani pot spune ca sunt destul de bun, si chiar mi-as dori o cariera in fotbal, eu zic ca poti sa ajungi fotbalist chiar daca nu esti la un liceu cu program sportiv, mi se pare ca acolo cam uiti de scoala, mi se pare totusi ca are totusi si scoala un rol importan chiar daca te axezi mai mult pe sport sau hoby urile tale.

| sierra1 a răspuns (pentru Alextiti104811):

Să te decizi ce faci: sport de performanță sau școală (ambele nu prea merg)

| sierra1 a răspuns (pentru Alextiti104811):

O fi mișcat și el din urechi - oricum, e o excepție

| newaccountbye a răspuns:

Îți zic din start, in România nu te alegi cu nimic in urma unui profil sportiv!