| Daniel824 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu un sfat la ce facultate as putea sa merg..nu ma atrage nimic in mod special...nu imi place matematica si chimia...am mai facut o greseala inscriindu-ma anul trecut la inginerie geologica si am renuntat dupa primul an pentru ca nu era de mine iar acum vreau sa ma inscriu la alta facultate dar nu am idee unde..multumesc anticipat pentru sfaturi!

Răspuns Câştigător
| tiberiuion a răspuns:

Ai putea sa mergi pe o specializare ce implica o comunicare intensa; spre exemplu, sociologie, jurnalism sau chiar litere - studii europene, relatii internationale. oricum, prea multe alternative nu ai, ar fi bine sa te gandesti serios, nu de alta, dar e pacat de anii pe care ii vei pierde

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

De ce vrei facultate daca nu-ti place?

| Daniel824 explică (pentru neutrino):

Nu imi place ceva care se bazeaza pe matematica si chimie in special dupa cum am zis iar in ziua de azi fara facultate nu te angajeaza nimeni..nu ca te-ar angaja daca termini una mai ales la noi dar zic eu ca ai mai multe sanse happy

| alexutzadob a răspuns:

Buna! de ce nu aplici la o bursa in strainatate? eu am un prieten care a plecat in Anglia anul trecut si acum ma bate si pe mine la cap sa ma incerc sa plec, cica e super tare. nu stiu nici eu prea bine ce sa fac, sunt deja anul 2 la politehnica si n-as vrea sa renunt. m-am uitat oricum la oferta celor cu care a plecat el si e destul de ok, adica nu conteaza media de la bac si accepta inscrieri pana pe 20 septembrie, plus ca un atu al lor mi s-a parut faptul ca trimit doar la universitati de stat, nu particulare. daca te intereseaza mai multe da-le un mail contact@education-abroad.ro