| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat! Deci nu stiu la ce facultate sa merg!
Imi place matematica(dar nu ma pripcep la info), imi place biologia(dar chimia nu). Am o mare problema. Vreau o facultate de viitor care sa-mi asigure un salariu bun. Aveti vreo idee de ce as putea face?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci ce iti place si la ce te pricepi, asta o sa iti asigure salariul, nu o facultate la care te duci din obligatie si in final ramai cu diploma in sertar

| neutrino a răspuns:

Mergi la ASE.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Oare de ce imi suna cunoscut.
Eu in liceu nu am stiut ce vreau. Ziceam medicina dar cand am deschis cartea de chimie-chineza.
Biologia imi placra dar nu faceam nimic fara chimie.
Apoi, din moment ce ma pricepeam la mate, am ales in clasa a 12-a.
Si iata-ma. Student in anul 1 la politehnica timisoata la electronica si telecomunicatii.
E a doua optiune cea mai buna de aici dupa automatica(pentru ca nu imi placea informatica). Asa ca iti recomand sa faci la fel.
E de viitor. Si merita. Zic eu care sunt de abia la inceput...
Pt orice detaliu, zi-mi

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Scuze. Acum imi amintii ca ti-am mai raspins la o intrebare de genul asta.
Damn.
Scuze inca o data.

| BeardedSamurai a răspuns:

Pai tu ce vrei sa faci?
Unde vrei sa te duci, du-te.
Unde simti tu cel mai multe unde sa te duci acolo trebuie sa fii, aici nu te lua dupa cei care iti estimeaza prin tot felul de analize a abilitatilor si calitatilor tale.
Sa ai o zi placuta!

| iDarkonillSolo a răspuns:

Poti sa te duci in Iasi la un liceu in care studiezi pietre valoroase si daca ai noroc poti sa gasesti si pietre de 10 mii de euro fratele prietenelui meu are 20 de ani si deja are casa happy si masinahappy deci eu zic ca e o meserie buna!