| saps a întrebat:

Salut.as vrea sa plec la munca in strainatate impreuna cu doi prieteni.stiti niste firme serioase cu care au fost plecati prieteni, cunostinte de ale voastre?
multumesc

6 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Nu pleca cu firme sa nu iei teapa mai bine la itm iei te pot indruma si mai este pe otv simbata o emisiunew unde se dau locuri de munca in strainatate prin inspect de munca urmareste ca nu vei regreta mewrgi la sigur

nony
| nony a răspuns:

In strainatate este aproape la fel de negru ca in tara.Nu mai sunt locurile de munca la orice pas, iar ceea ce castigi (daca te angajezi) abia iti ajunge pentru tine.
Dar. daca ti-ai luat inima in dinti, urmeaza sfatul Legiuitoarei.

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Buna. eu iti dau un mare sfat: nu avea incredere in firmele private care se ocupa cu locuri de munca! sunt mariiiii tzepe! mai bine faxi cum zice legiuiitoarea. si ai grija totusi! nu iti pune toata increderea ca e asa bine si in strainatate....nu umbla cainii cu covrigii in coada!

| nuxerette a răspuns:

Salut! Depinde unde vrei sa pleci si ceea ce stii sa faci. Ca sa te descurci si sa nu ai probleme, este foarte important sa cunosti limba scrisa si vorbita a tarii in care vrei sa pleci. Nu uita ca daca vrei sa pleci crezand ca se plateste mai bine, gresesti. Eu sunt in Franta stabilita aici si stiu cum este. Daca ai calificari, esti bine venit dar daca vii cum vin unii la cules de vie si nu mai stiu ce, mai bine ramai in Romania.
In ceea ce priveste intrebarea ta, nu te sfatuiesc firme din Romania. Daca stii sa vorbesti limba tarii in care vrei sa pleci, sunt site-uri cu oferte de munca si ei te vor contacta. Crede-ma asa este cel mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi la Inspectoratul Teritorial de Ocupare a Forţei de Muncă pentru a vedea care sunt firmele care oferă locuri de muncă legale în străinătate.
Nu te lua după anunţurile din ziare, sunt capcane.
Pa, pa.