| Isabela96 a întrebat:

As vrea sa stiu cat mai multe lucruri despre un biolog marin... ceea ce face,cat de greu este,unde se pot gasi posturi, in ce tari, ceea ce mi-ar trebui pentru a deveni unul...

Va multumesc antincipat:*:d:***

Răspuns Câştigător
| Negoita_Lucia_1992 a răspuns:

Biologie marina este o zona anumita zona in biologie care se ocupa cu studiul organismelor sau a altor organisme naturale ale vietii acvatice.
acesta este adesea gresit interpretat gresit ca ecologia marina, insa ambele domenii sunt diverse si diferite una de cealalta.
Marina se ocupa cu ecologia interactiunile dintre viata acvatica si se ocupa de biologie marina cu viata acvatica.
Domeniu pentru ambele domenii asociate cu viata acvatica este complet diferit de fiecare alte.
acesta este un domeniu vast si clasificate intr-un numar de subdomenii, cum ar fi psihologia si zoologie.
Fata de locuri de munca poate include studierea vietii acvatice, inclusiv plante, alge, reptile, mamifere, peste si pasari.
alegerea o specializare special din grupul descris mai sus este cheia pentru a te converti de la un biolog marin simplu la biolog marin de specialitate.
Cu toate acestea, proces necesita ani de studiu si observarea constanta, dar ajuta foarte mult pe termen lung fata de cresterea de cariera si probleme monetare.
Castigurile de un biolog marin variaza intre tari cu o suma mare.
Cu toate acestea, toate echilibra reciproc, in termen mai lung.
Estimarile luate de la profesionisti marine au aratat ca un nivel de intrare biolog marin castiga aproape de 20 dolari pe ora facand un total de 41.400 dolari anual.
Acest nivel intrare este predefinit cu 4 sau mai multi ani de facultate.
Ca fiecare cariera este definita cu remuneratia crescut ca experienta creste, biologie marina este sigur de a incasa o gramada de bani, dupa o anumita experienta nivel.
Castigul salarial mediu salariat cu un nivel de experienta de 3-6 ani castiga mai mult de 54.000 dolari pe an sau 26 dolari pe ora.
Extinse cu experienta biolog marin care cuprinde de 10-15% populatia totala biolog marin castiga la fel de mult ca 70000 dolari anual, ceea ce este foarte mult comparabil cu standardele industriei alte.
alegerea unui subcamp este cel mai important pas in definirea pachetului salarial dvs. pe termen lung.
Unele dintre subcampuri in biologie marina sunt inca sa fie descoperite si o multime de companii si organizatii va poate plati mod mult de standardele industriale pentru aceste subcampuri.
De asemenea, unele subdomenii necesita lucrari ample de cercetare constanta si transferul de cunostinte, astfel incat acestea sa genereze o sursa constanta de bogatie pentru biolog marin.
Cu toate acestea, capacitatea de a incasa abilitatile si cunostintele sunt inca in mainile dumneavoastra si il puteti folosi inteligent pentru a obtine o din pachetul de remunerare linie.