| Emy23 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu ce cerinte trebuie sa urmezi pentru a deveni pompier

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu stiu in ce clasa esti, dar iti pot spune ca exista chiar facultate cu acest profil.

| Emy23 explică:

Sunt in clasa a 12 acum..astept sa vad ce voi face la bac, conteaza mul acolo bacul?

| Galan_Silvia_1998 a răspuns:

- - Trebuie sa aiba cetatenie romana si domiciuliu in Romania;

- - Trebuie sa cunoasca limba romana atat vorbita, cat si scrisa;

- - Trebuie sa aiba capacitatea deplina de exercitiu;

- - Trebuie sa fie declarata apt medical (atat fizic, cat si psihic) in urma unui examen oficial, facut in vederea obtinerii postului;

- - Trebuie sa aiba un comportament corespunzator cerintelor de conduita in societate;

- - Trebuie sa fie lipsit de antecedente penale;

- - Nu trebuie sa fie in curs de urmarire penala, sau de judecata in urma savarsirii unor infractiuni.

- - Trebuie sa indeplineasca cerintele specifice ale postului

Astea sunt toate, cred. ( probabil am gresit, dar nu cred ) Daca te-a multumit raspunsul, funda te rog happy

| luullaloveiloveyoupup a răspuns:

Nu stiu

| OnuOnulică a răspuns (pentru luullaloveiloveyoupup):

Daca nu sti atunci de ce mai comentezi?

| OnuOnulică a răspuns (pentru luullaloveiloveyoupup):

Exista o facultate care trebuie sa o faci pentru a deveni pompier.
Pa!