| Toni1p000 a întrebat:

Salut. As vrea sa știu ce salariu are în medie un operator la mașini cu comanda numerica

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Depinde de mărimea firmei/ companiei, de experienta/vechime, etc

Am un prieten ce lucrează la o firma locala de mărime medie (nu e o multinațională), are vechime 12 ani, si câștiga net 4300+ bonuri+ o prima în valoarea încă unui salariu.

Alte firme plătesc insa diferit.

| KovacsB a răspuns:

Minimul pe economie.
Adica apesi pe buton se deschide usa, bagi piesa, apesi alt buton se inchide usa, astepti 5 min cat dureaza operatia se deschide usa singura scoti piesa si o iei de la capat.
Si mi se pare mult chiar si minimul pe economie.

| KovacsB a răspuns:

Daca stii si programare si esti in stare sa executi autonom o piesa salariul poate creste si de cateva ori, dar o sa inveti asta in vreo 5-6 ani.