| Andrei123Aa a întrebat:

As vrea sa va cer parerea in legatura cu ceva. Momentan sunt in clasa a 11-a la un profil de chimie-biologie iar dupa ce termin liceul as vrea sa incerc la Academia de politie sau una din cele 2 scoli de subofiteri de politie din tara ca apoi sa pot intra in fortele de actiuni speciale. Eu sincer... Invat pentru note care sunt bunisoare as putea spune, dar uneori colegii sau alti prieteni mai fac glume pe seama ca vreau sa dau la fortele speciale si ma fac sa ma intreb:Oare e chiar atat de greu sa ajungi acolo? Oare o sa ma descurc? Cumva ma fac sa cred ca tintesc prea sus. As vrea sa mai precizez ca pentru mine probele sportive nu sunt o problema iar conditia fizica as putea sa o imbunatatesc usor.

1 răspuns:
| Anuket a răspuns:

Eu am făcut greșeala să nu cred în cineva, dar bine că nu i-am spus-o pentru că a intrat și chiar se descurcă în armată. Dacă muncești pentru ce îți dorești nimic nu este prea greu.