| Maria1927 a întrebat:

Salut,ca sa fii designer vestimentar e nevoie si de liceu?

Răspuns Câştigător
| didu73 a răspuns:

Pai a facut liceul de arte stefan lucjian din botosani, profil design, apoi a dat la facultate la iasi tot profil de design dar nu stiu cum se numeste facultatea

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rezumand: ai nevoie de liceu + facultate.

| MrAngelus a răspuns:

Salut. Ca sa devii designer vestimentar trebuie sa termini o facultate specializata pe tema aceasta (ca sa intri la o facultate trebuie sa termini un liceu). Ai de ales dintre mai multe ramuri: Timisoara, Iasi, Bucuresti... De obicei se intra destul de greu. Absolventii liceelor de arta frecventeaza cel mai mult astfel de cursuri.

Sursa: http://www.kudika.ro/......entar.html

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Poti orice liceu sa faci iar apoi daca vrei de exemplu sa fii medic veterinar doar mergi la facultatea de medicina veterinara.Dar ar fi ideal sa faci si liceul pentru ca te pregateste si inveti multe, iti sugerez sa intrebi dirigintele la scoala daca ai mai multe intrebari, va stii sa-ti raspunda.
Mult Succes!

| Memecy a răspuns:

Stiu la ce bati sa te lasi de scoala
1) sunt sigura ca gasesti un liceu mai lejer sa zic asa fa`l sa il ai acum cat timpul este de partea ta
2) luceul de arte desen etc fa ce iti place
3) nu merita si in plus nu cred ca`i asa greu sa joci teatru (sa te faci ca te intereseaza scoala, mergi la ora si tot un 5 iti da sa treci ) asa ca
vezi cum iti construiesti viitorul
5) plus poti sa studiezi design dupa ore cat vrei :X happy

| Cuvântul1 a răspuns:

Normal, trebuie sa faci liceul in domeniu.

| sorinae a răspuns:

Da sunt anumite scoli care te transforma intr-un designer vestimentar trebuie sa faci facultate pentru asta daca vrei sa fii bagat in seama cand vei fii mare! succes funda?

| OvidyuNicu a răspuns:

Da ma la anumite licee cu profil tehnic este acest profil Designer Vestimentar!

| didu73 a răspuns:

eu cred ca da, trebuie sa faci un liceu de arta cu profil de design o prietena de-a mea asa a facut

| Maria1927 explică (pentru didu73):

Poti sa ma informezi mai perfect?

| didu73 a răspuns (pentru Maria1927):

Pai a facut liceul de arte stefan lucjian din botosani, profil design, apoi a dat la facultate la iasi tot profil de design dar nu stiu cum se numeste facultatea

| MisterInstal a răspuns:

Din ce stiu eu nu ai nevoie, depinde unde vrei sa activezi, probabil talentul este mult mai important.Bafta

| Maria_Anna_1997_8Rmx a răspuns:

Da-mi si mie o sugestie la ce liceusa ma duc