| roby9 a întrebat:

Salut,care este diferenta dintre agentii de politie incadrati din sursa externa si agentii de politie care au absolvit o scoala de agenti?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Principala diferenta este ca primii inca nu sunt pregatiti iar cei care au facut scoala sunt bine pregatiti, cel putin in teorie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici o diferenta. Doar ca cei din sursa externa vor fi incadrati si apoi vor face cursul. Cei din sursa interna sunt intai elevi si abia apoi agenti.