| Laurențiuuuuu28 a întrebat:

Salut! Cât de grea e facultatea de matematică-informatică. Sunt la liceu, profil științe ale naturii. Media 8 la matematica (de obicei fac greșeli din neatenție și nu am facut meditații în viața mea la această disciplina ) și sunt bâtă la info.La facultatea la care vreau eu se intră pe bază de dosar (media de bac).
Vreau să știu dacă aș face față. Vreau să mă fac prof de mate happy
Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Faci subiectul de bac de mate, singur, măcar de un 8?

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu pot sa iti raspund concret, insa stiu sigur ca vei avea multe cursuri si chestii care vor parea extrem de complicate daca la info esti bata. laughing Deci incearca sa faci cumva sa intelegi ce se preda la liceu, deoarece la facultate va fi si mai complex.Dar poti face fata si cu nota 5, daca scopul tau e sa te concentrezi pe matematica.Depinde de tine daca vrei sa inveti astfel incat sa iei si bursa, caci sumele sunt destul de frumusele, in functie de medii.

| userjune90 a răspuns:

Da, dacă e ceea ce iti doresti cu adevarat, poti face fata)) e nev de multa motivatie. succes