| pariucuviata a întrebat:

Nu știu ce profil să aleg. Științele naturii sau Științe Sociale?
Științele naturii nu prea îmi place deoarece la chimie și fizică am avut în clasa a 7-a, respectiv a 6-a media 5 pe al doi-lea semestru la fizică, după ce în primul semestru am avut 9. La chimie în clasa a 7-a am avut mediile în ambele semestre 5, nu înțeleg nimic la niciun din aceste materii, mai ales chimie. Matematica îmi place, dar sa nu fie foarte grea, biologia e printre preferatele mele happy
Științe sociale - nu prea îmi place istoria, deoarece nu imi place să tocesc, iar in a 11-a și a 12-a nu mai fac sad
Aș alege științe sociale, dar vreau să fac facultatea de arhitectură.
Ce profil să aleg pentru a merge la această facultate în viitor?
Am înțeles că la Științe Sociale este mai ușor, deci aș avea și timp pentru a face meditații la desen tehnic care sa ma ajute pentru admiterea la facultatea de arhitectura?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Ai putea da la stiinte sociale. Pentru a intra la facultate din cate stiu, vei da o proba la desen. Probabil iti va trebui niste trigonometrie.
De asemenea, ai putea da, insa, la un liceu de desen. In alegerea carierei liceul pe care il faci chiar nu prea are importanta din punctul de vedere al renumelui pe care il are. Important este sa fie un liceu la care se invata si tu sa te tii de treaba.

4 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Stiinte social de abicei este mult mai usor acolo succes

| GreenBubble a răspuns:

De ce nu dai pur si simplu la liceu de arte, desen/arhitectura?straight face

| LoVeLe a răspuns:

O sa te tot hotarasti in a 8 a :*

| EvaDuarte a răspuns:

Numarul de materii pe saptamana este cam acelasi indiferent de liceu. eu am facut liceu economic si mi s-a parut foarte usor, plus ca am invatat si multe lucruri folositoare si care imi trebuie la facultate desi nu fac ASE, ci Psihologie