| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Salut! Cât timp durează examenul medical pentru admiterea în M.A.I? Am văzut pe barem extrem de multe afecțiuni care trebuiesc verificate și sunt tare curios cât durează acesta procedura.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de cati candidati sunt si cati medici au timp (programare). Nimeni nu-ti poate spune decat cei de la MAI.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce completezi tona de analize medicale, consultatii si radiogarfii, examinari, toate durand zile in sir, programari pe la medici diversi, plata analizelor, plata consultaiilor, vei ajunge in final si la ultima consultatia medicala, cea de la MAI unde se intruneste o comisie de medici, care te dezbraca si te controleaza si ei, verificand daca cele mentionate in fisa medicala corespunde cu realitatea.
In principiu consultatia dureaza cam juma de ora, dar trebuie sa fii acolo devreme, ca nu sti cand esti strigat de comisie.

| andreiaurel232341 a răspuns:

Mergi din cabinet în cabinet și în maxim 2 ore e gata.