| kevinn a întrebat:

Salut,
Ce limba credeti ca ar trebui sa invat in afara de engleza, pentru a avea mai multe posibilitati de angajare? Initial alesesem rusa dar m-am gandit ca am foarte multi concurenti din Moldova.Astept idei de la voi.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| babyblue a răspuns:

Pai...nu prea stiu ce sa zic.Majoritatea aleg sa invete italiana, franceza, spaniola sau germana.Eu te sfatuiesc sa alegi ceva ''inedit'', cum ar fi araba, rusa, chineza sau turca.Fi si tu unic.

Succes.

16 răspunsuri:
| Biencush a răspuns:

Engleza e la putere. Poti invata pe langa.si iti va fi usor, caci sunt limbi romanice: italiana, franceza, spaniola.Am fost pe un vas de croaziera si cele mai putine fete si desigur cele mai solicitate erau romancele noastre, caci stiau toate aceste limbi.In acest domeniu, chiar ai avea mare succes cu aceste optiuni de limbi straine. A... daca ai crede ca ti-ar fi la indemana, si greceste te-ar ajuta mult, dar din cate stiu, e o limba mai uracioasa.Bafta@

| misterioaѕa a răspuns:

Daca stii engleza, poti invata si italiana, etse o limba usoara care se invata f usor, eu o stiu, am fostin vacanta de 2 sau 3 ori siam invatat limbasi cu aceatsa limba gasesti si serviciuri multe

| sonya a răspuns:

Sincer eu as fi invatat portugheza, japoneza, chiar norvegiana. dinc e stiu eu pe la angajari cam astea se cer.

| laurentiu a răspuns:

Eu stiu Engleza conversativ, dar insa nu ma ajuta asa mult!
fiindca am constatat ca Franceza e mult mai peste Engleza din alte puncte de vedere, si acum m-am apucat sa invat limba franceza!

| noob a răspuns:

Romana

| anyia a răspuns:

Ai putea incerca sa inveti franceza, e o limba destul de vorbita.
De asemeni, ai putea invata spaniola sau italiana(limbi latine mai apropiate de romana, usor de invatat), dar sa stii ca chineza, desi e foarte grea, se vorbeste chiar mai mult decat engleza.
PS:sa stii ca sunt multe diferente intre engleza propriu-zisa si engleza americanalaughing

| xxdd a răspuns:

Paii. la ora actuala sunt foarte cautati cei care stiu germana. :d

| xxdd a răspuns:

Paii. la ora actuala sunt foarte cautati cei care stiu germana

Răspuns utilizator avertizat
| DoarOana a răspuns:

Franceza

| Dacianna a răspuns:

Germana, se fac multe afacerii cu nemti ( masini, electrocasnice etc.) si este de asemenea foarte cautata nu multa lume reuseste sa o invete succes

| yoo23 a răspuns:

Germana, e foarte cautata, plus ca Germania e una din tarile cu cele mai mari salarii.

| nevermindpeople a răspuns:

Germana. Te va ajuta mult!

| cartridge a răspuns:

Depinde de domeniu. Dau un exemplu in IT: te-as sfatui sa inveti engleza si germana. apoi franceza si spaniola.

| Lorya a răspuns:

Franceza.

| roon3y a răspuns:

Engleza, germana, franceza, italiana -cam astea se cauta