| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Salut.Ce parere aveti despre Liceul Spiru Haret din Ploiesti? Vreau sa intru pe filologie. Inca o intrebare ar fi daca termin pe filo si fac o facultate, ma pot face avocat?

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Avocat poți deveni doar după ce termini Dreptul.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Catrice):

Adica facultate?

| Catrice a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Da, facultatea de drept.

| aXy99 a răspuns (pentru Catrice):

Avocat devii daca iei examenul de admitere la barou si reusesti sa treci peste stagiatura, dupa care, probabil, vei fi ceva timp avocat din oficiu. Evident, inainte de toate astea, iti trebuie licenta in drept. N-are nicio importanta profilul liceului, este egal cu 0. Cel putin la drept. Daca vrei sa te duci la informatica, inginerie, matematica, politehnica etc., te-ar ajuta un profil real.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru aXy99):

Mie imi trebuie sa fie putina matematica, mai multa romana