| Reznik a întrebat:

Salut,ce program are un jandarm?,dupa ce iesi din scoala de jandarmi unde te repartizeaza, poti sa te muti de unde te repartizeaza?

Răspuns Câştigător
| gabriel2004o a răspuns:

De repartizat am înțeles ca ești repartizat în funcție de rezultatele școlare. Iar programul asta depinde de funcție ca am înțeles ca sunt jandarmi care muncesc și 24 de ore

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"jandarm? poti sa te muti de unde te repartizeaza?"

tehnic vorbind da, dacă ți se aprobă, dacă este post liber unde vrei să ajungi, dacă ai oareșce vechime, dacă... dacă...