| Mihai171819kl a întrebat:

Salut, ce salariu are un militar în România? Pe internet scrie 2500 lei alții spun ca 5000. Pana la urma care-i?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariile sunt foarte diferite, in functie de grad, functie si vechime, participarea la unele misiuni in strainatate, etc, asa ca ambele pot fi adevarate.
Si in prezent cred ca sumele respective sunt nete, nu poate avea un venit brut de 2.500 lei lunar.
Spun venit avand in vedere ca acesta este compus de solda de grad, salariul pentru functie, spor de vechime si alte sporuri, dupa caz.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Militari sunt toti care lucreaza in armată.
Diferă gradul si functia.
Bineinteles ca si salariul.