| cristii3131 a întrebat:

Ce castigi dupa urma liceului militar, sau daca fac si academie, cu ce salariu pot ajunge, care sunt avantajele?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Avantajele sunt ca: te inveti a fii un om ordonat, disciplinat si un bun executant.
Dormi la comanda cateva ore, te terzesti si sari in cizme cand ti se cere asta, fara sa stai pe ganduri, chiar daca afara sub -30 de grade Celsius, executi fara sa cracnesti orice mars si misiune, chiar daca afara ploua torential samd.
Viata de armata este frumoasa pentru cine este supus si dispus sa asculte si sa execute toata vita, comenzile superiorilor.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu-ti place sa fii militar, atunci nu ai chiar nici un avantaj.
Salariul este de umplutura, in functie de vechime, de turele de noapte, de sporurile si conditiile in care se desfasoara activitatea.