| NonZarek a întrebat:

Exista pana la urma fantome sau nu?

Am nelămurirea asta, unii spun ca au văzut și au experimentat, alții spun ca nu exista asa ceva, însă nu scrie nicăieri concret ca nu exista sau exista.
Ma refer la fantome gen spirite, care sa zicem sunt în casa ta, sau bantuieli, înțelegeti voi.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o clasă întreagă de fenomene neexplicate încă, care se interpretrează ca fiind generate de ființele imaginare numite fantome, care nu ar fi din lumea aceasta, ci suflete, spirite a celor decedați. Eu sunt fizician, și eu așa cred. Tot ce mișcă e de pe lumea asta, face parte din univers, nu există două lumi, aceasta, și alta a spiritelor. Fenomenul există, doar intepretarea este greșită.
Dacă cauți poltergeist pe You Tube și pe Google o să vezi și afli mai multe.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Există doar în capul unora.

| Bizon95 a răspuns:

Eu STIU ca exista
dar, nu pot dovedi
asa ca nici chef sa vorbesc despre cum de stiu, nu am tongue

deci, poti sa ma crezi pe cuvant tongue~~~~~

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea mai exista, ca doar astia de la Ghostbusters le-au prins pe toate :
https://www.youtube.com/watch?v=cU4qbnNmxWA

| 4ndr33y a răspuns:

Nu exista, pana acum nu m-a convins absolut nimic ca ar exista, Nu mi s-a intamplat si nici nu am vazut vreo dovada palpabila ca ar exista.

| IrinaIonela44 a răspuns:

Din punctul meu de vedere exista, sunt pasionata de asa ceva sincer sa-ti zic, pot sa spun ca am si eu o fantoma in casa, cum mi-am dat seama? Noaptea auzeam pasi pe hol, ciocanituri in geam si perete, simteam ca cineva tragea plapuma de pe mine, era groaznic, acum ca m-am obisnuit n-am nicio treaba cu ea!

| anonim_4396 a răspuns (pentru IrinaIonela44):

Simteai ca cineva trage plapuma de pe tine noaptea? hmm trebuie sa fie o fantoma perversa

| IrinaIonela44 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dada, probabil era spiritul vechiului proprietar, care murise acum 20 de ani in urma, inca se mai intampla lucruri paranormale, dar nu imi mai este frica deloc ca atunci.