| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

Ce salariu aș avea ca project coordinator într-o firmă ce oferă cursuri de IT pentru începători? Am studii superioare finalizate, dar nu în IT. De pe acest post oricum nu voi fi eu cel ce oferă cursurile. Cunosc limba engleză.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa sa prinzi un post de project coordinator in IT daca nu ai studiat IT-ul.
Cunoasterea limbii engleze nu este un criteriu de selectie pentru un post atat de important, unde trebuei sa-i inveti pe altii ceea ce tu nu stii de fapt.

| haileewatson a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu stii despre ce vorbesti. Este vorba despre o firma ce produce cursuri in IT, project coordinator inseamna sa coordoneze proiectele prin care oamenii (specialisti IT) dezvolta si lanseaza cursurile respective, iar asta nu implica ca tu sa fi studiat IT-ul in mod special. Tu nu esti cel care dezvolta continutul tehnic, tu esti doar cel care coordoneaza proiectele si se asigura ca totul este livrat la timp si se incadreaza in buget.

| Violleta2022 a răspuns (pentru haileewatson):

Uite ca stiu, ca eu angajez acesti IT-isti si project coordonatori!

| Violleta2022 a răspuns (pentru haileewatson):

Vad ca-n Romania se poate orice, dar nu si in strainatate.
Eu sunt in Australia si aici nu angajam pe nimeni care nu are habar de IT ca "project coordinator", ca nu are habar ce lucrati se fac, ce termene se pot pune, cum sa coordineze un proiect nestiind ce se face acolo, cat timp necesita acele lucari samd.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu si studii în IT, cum vrei să coordonezi in IT?

| Askeverything007 a răspuns (pentru sadrian46):

E vorba despre o altfel de activitate, nu se intra pe zona de it. Rog răspuns doar de la cine este in tema

| RxTx a răspuns:

Nu angajează nimeni oameni pe care sa nu ii poata expluata stoarce pentru a le aduce in mod real de cel puțin 4 ori mai mulți bani de cât ii dau acelui angajat

Asa ca daca eu sau oricine ti-am oferi ca si salariu 1 leu

Nouă la angajatori tu trebuie sa ne fi adus intr-o lună 4 lei profit

Altfel nu e interesant

| Askeverything007 a răspuns (pentru RxTx):

Sigur, dar întrebarea e alta.

| haileewatson a răspuns:

Nu stie nimeni ce salariu ofera firma respectiva, in afara de ei. Project coordinator poate insemna multe, de exemplu poti fi ala care organizeaza cursurile respective dpdv logistic si se ocupa de facturi, si atunci cat crezi ca iei? 3000 de lei? Sau poti sa ai mai multa responsabilitate si sa tii legatura cu clientii importanti si salariul e mai mare. Daca esti in Bucuresti automat e mai mare salariul. Logic

| Andrei0003 a răspuns:

,,pragect coordineităr"
S-au terminat cuvintele din română?

| Askeverything007 a răspuns (pentru Andrei0003):

Așa se numește postul, denumirea e dată de firmă. Unde te-ai încurcat, îți explic.