| WnRuncan a întrebat:

Salut, ce trebuie sa fac sa devin subofiter, ce cursuri, academie sau ce?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa urmezi scoala postliceala de subofiteri, dupa ce ai terminat liceul cu diploma de bacalaureat.

| WnRuncan explică (pentru Ioandelasal):

Salut, și cât durează școală postliceala?

| Ioandelasal a răspuns (pentru WnRuncan):

Nu stiu exact, nu m-a interesat subiectul, probabil 2-3 ani, gasesti pe site-ul oficial al M.Ap.N. scolile de subofiteri si apoi vezi la fiecare scoala.

| Violleta2022 a răspuns:

Termini liceul si iei BAC-ul dupa care te inscrii la un curs de SUBOFITERI.

Ti-am mai explicat si pe celalat topic, ofiter ajungi numai daca faci o Academie Militara sau de POlitie.