| MotoBlitz a întrebat:

Salut! Colegiile naționale au uniformă? Aș vrea să știu dacă au uniforma I.L.Caragiale, A.I.Cuza, N.Stanescu, M.Viteazul sau Spiru Haret, toate din Mun. Ploiești. Știți cumva daca au uniformă? Și dacă da, din ce este compusă și ce culori sunt obligatorii. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| 6Radu5 a răspuns:

Da,au uniforma si aceasta se schimba, bobocii au o uniforma si dupa un an sau doi primesti alta uniforma.Constanta albastra sau alba cea de parada si la restul nu stiu

| MotoBlitz explică (pentru 6Radu5):

Cum adică "cea de paradă"? Nu mă refer la colegiile militare, vreau să știu la colegiile naționale civile