| xZer0x a întrebat:

Salut, credeti ca e ok daca port o camasa de culoare albastru inchis cu model(punctulete albe) la un interviu pentru un internship de vara? Camasa alba imi scoate cosurile de pe fata in evidenta

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este bine! La interviu porti o camasa simpla, de 1 singura culoare, preferabil alba.
Mai porti sacou peste camasa sau costum, calcat la dunga si pantofi in picioare.
Nu se merge la interviu in camasa, nici in blugi sau pantaloni de strada.

| sierra1 a răspuns:

Daca ai aptitudinile necesare jobului pentru care aplici, camasa (tricoul chiar) NU e in impediment.

| Marycel a răspuns:

E mai bine sa porti una alba zic eu cat despre cosuri mai bine tiai lua alifie.

| Imgonnakillyou a răspuns:

Salut, diriga mea, de socio-umane, spune ca la un interviu trebuie sa porti o camasa simpla, fara modele sau motive, etc.