| Dumbi a întrebat:

Credeti ca ma va ajuta Geografia in viata? Ce meserii care se platesc bine sunt cu Geografia? Anul asta as vrea sa ma mut la Stiinte Sociale, eu in Generala nu am facut Chimie(din cauza unei profesoare proaste, nu stiu nimic. Si nu vreau sa copiez, vreau sa o inteleg, dar e greu sa invat 2 ani singur intr-o luna).
Daca vreau sa ma mut la Stiinte Sociale fac Mate pana in clasa a 12a? Am si Geometrie? Daca as face acest pas la ce trebuie sa dau diferentele? La Istorie, Geografie si mai ce? Sunt grele?(ma pricep la Istorie, Geografie, nu trebuie sa invat deloc, doar sa ma uit pe caiet si lectii putin).

1 răspuns:
| CosminGFX5 a răspuns:

Dubai, te poate ajuta geografia in viata, pentru ca poti ajuge profesor, vei indruma si tu elevi care au nevoie de tine cum ai fost si tu indrumat. Si poti ajunge profesor de geografie si istorie. Sunt cateva meserii care ai nevoie de istorie si geografie care te va ajuta. Te salut cu respect.