| spraypoint a întrebat:

Salut, dacă am intrat la un liceu pot sa ma transfer acuma din vară la liceul care vroiam eu? Am media mult mai mare decât ceilalți care au fost admiși la liceul care mi-l doresc. Sau trebuie sa stau un semestru la liceul mai slab după sa ma pot transfera? Ajutor!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru elevii de cl. a IX-a transferul se poate face doar dupa sem.I si numai daca ai media de admitere mai mare decat a ultimului intrat la liceul la care vrei sa te transferi. Daca schimbi profilul va trebui sa sustii si examene de diferente.

| paul9923 a răspuns:

Doar dupa primul semestru, din pacate!