| Danutzuuuuuuuuuuuuuu a întrebat:

Salut, dacă am o diploma de inginer, sa presupunem ca as intra la Câmpina la Școala de Agenți de Poliție, după ce termin studiile și sunt repartizat o sa se ia in calcul acea diploma de inginer la modul de salariu de exemplu sau in orice alt mod? Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu se ia in calcul. In politie, jandarmerie, armata pompieri etc sunt functii, pentru care este prevazuta salarizarea. Daca aceste functii sunt prevazute cu studii superioare se poate lua in calcul, dar numai daca studiile sunt echivalente.
In aceste structuri nu se plateste la nivelul studiilor, ci la nivelul functiei de incadrare.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

De ce mai vrei sa faci scoala de agenti de politie daca deja esti inginer? Un inginer mereu o sa castige mai bine decat un politist.

| varsanofie a răspuns:

Teoretic se ia în calcul