| Dubb a întrebat:

Buna! Trec clasa a 11a și aș dori să merg la Campina la Școala de agenți de poliție, însă pe site ul lor nu am găsit lămurire la ceva.
Daca eu voi da bacul anul viitor în iunie și prima sesiune este in mai, mă voi putea înscrie urmând ca după sa aduc diploma de bacalaureat?
Iar dacă nu se poate, sa mă înscriu totuși la o facultate și în același timp in a doua sesiune sa dau admiterea, pentru că dacă aș lua nu mi-as dori sa pierd un an.
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce termini a 12-a si iei BAC-ul vei putea sa sustii probele medicale si sportive si daca esti eligibil, poti merge la scoala de Politie.

In Mai nu este examenul de admitere ci pre-selectia, unde esti cantarit, masurat, dand probele medicale si sportive samd.

| Yuoia a răspuns:

In mai sunt probele eliminatorii: medicale, sportive. Si le poti da inaintea bacalaureatului.
Apoi urmeaza admiterea.

Vad ca au o pagina de Facebook. Chiar si cu imagini de la probele sportive. Poti intreba acolo mai multe.
https://www.facebook.com/groups/965375937675550/