| MariusF23 a întrebat:

Sunt in clasa a 12-a. Vreau sa dau mai departe la Politie. Mai exact la Scoala de Agenti de Politie (Cluj sau Campina). Cat dureaza studiile? Dupa ce termin, voi deveni un simplu functionar in sectie, sau voi patrula? Rog sa lasati raspunsurile idioate deoparte, vorbim aici de chestii serioase.

5 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Stiu ca in urma absolvirii o sa devii subofiter, poti deveni si ofiter daca faci dreptul, sa ai masterul in drept.Am o cunostinta care nu a intrat la Academie si a dat la Campina. Dupa ce a terminat s-a angajat si a facut Dreptul la distanta.Acum e ofiter.Mult succes!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este vorba de o Şcoală Postliceală de 2 ani!

Vezi alte detalii la linkul oficial :
* La Câmpina - http://www.scoalapolitie.ro/

* la Cluj - http://www.scoalapolcj.ro/

Toate cele bune.

| MaryLaury a răspuns:

Hai la cluj e mai frumos aici si eu sunt anul unu acum, e super fain... happy

| MariusF23 explică (pentru MaryLaury):

Intamplator, cineva foarte apropiat mie e tot la cluj, in primul an. Din contra, mi-a zis ca e destul de greu laughing

| MaryLaury a răspuns (pentru MariusF23):

Da e destul de de greu...la orice facultate e greu, nu exista facultate usoara