| TheamightyCoro a întrebat:

Salut.
Daca dau bacul pe profil uman exista vreo sansa sa pot intra la facultatea de medicina veterinara?
Se va da un examen de admitere sau se va calcula doar in baza ...notelor si materiilor de la bacalaureat?

3 răspunsuri:
| Dana2103 a răspuns:

Da dar trebuie sa inveti bine chimie si zoologie

| Ionelymary a răspuns:

Ai șanse. Se da admitere. Dar nu știu exact cat la suta contează. Cred că peste 60% cotează admiterea. Documentează-te de pe site-ul facultatii. Mult succes!

| Mihaela00209 a răspuns:

Ai sanse 100% atata timp cat iei examenul de admitere cu nota mare. Conteaza diploma de bac si nota dar NU SI PROFILUL.