| M1989 a întrebat:

Daca imi iau concediu fata plata 2 luni....in acest timp de 2 luni am contractul de munca suspendat... pot face alt contract de munca pentru Germania cat timp ala din Romania este suspendat? Contractul pentru Germania se face in Romania.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Desigur, de ce nu?!?

| mgtow a răspuns:

Nu e legal. In germany trebuie sa fi angajat pe salariu german cu contract german. Aia care iti fac ilegalitatea asta trebuie reclamati la ITM

| M1989 explică (pentru mgtow):

Contractul este German doar ca semnat din Romania.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Contractul de muncă cu Germania nu interferă nicăieri cu cel din RO,

| mgtow a răspuns (pentru M1989):

Nui intermediar roman la mijloc?

| M1989 explică (pentru mgtow):

Ceva de genul prin intermediar. Eu asta as vrea sa fac dar nu stiu daca se poate. Sa-mi suspend contractul 2 luni si sa incerc sa merg 2 luni in Germania

| Marbea a răspuns:

Da, poti, poti face si in Romania pentru ca tu nu lucrezi si nici nu obtii venituri odata ce ai contractul de munca suspendat.

| mgtow a răspuns (pentru M1989):

Nu e legal pentru ca intermediaru face ilegalitati si castiga bani fara sa stii tu de la german. Cand pleci printre straini inveti limba unde vrei sa emigrezi apoi direct la el mergi si discuti treaba nu prin romani nici agentii inutile