| Andrei4k33 a întrebat:

Salut! As avea o întrebare. Eu lucrez intr-o fabrica la program part-time, mai am aproape o luna de zile contract de munca și am fost anunțat ca nu mi se va mai prelungi contractul. Ce se poate întâmpla dacă eu nu mă mai duc la muncă pana la data in care contractul expiră? Adica ar fi ca și cum as lipsi, concediu fără plată. Mă poate afecta asta in vreun fel?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asta trebuie sa discuti cu angaatorul, la serviciul personal.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ți se poate desface contractul pe motive de indisciplina și vei avea referințe proaste la următorul job daca cine se interesează de asta